Mokestiniai metai ir dokumentų pateikimo terminai

Mokestiniai metai trunka nuo balandžio 6-osios iki kitų metų balandžio 5-osios. Jeigu deklaracijos už mokestinius metus nepateikiamos laiku, gali būti taikomos sankcijos, įskaitant ir delspinigių skaičiavimą. Mokesčių ir pajamų deklaracija gali būti teikiamos kartu. Yra įvairių būdų, kaip galima pateikti mokesčių deklaracijas, bet tuomet reikia gauti dokumento kopiją, patvirtinančią, kad jūsų deklaracija buvo gauta. Šis patvirtinimas automatiškai neatsiunčiamas, taigi jei norite jį gauti, kreipkitės su užklausimu. Jeigu mokesčių inspekcija turi galimybę priimti elektroniniu būdu teikiamas deklaracijas, galima deklaraciją siųsti ir šiuo būdu. Siunčiant elektroniniu būdu, mokesčių mokėtojo tapatybė patvirtinama remiantis asmenine informacija, kuri įrašyta formose.

Mokesčių permokos pinigus inspekcija gali jums išsiųsti paštu, arba perduoti juos per konsulatą. Siunčiant dokumentus elektroniniu būdu, yra matoma jų siuntimo data. Jeigu siuntėjas ir išsiuntė dokumentus laiku, bet mokesčių inspekcija elektroniniu būdu siunčiamus duomenis gauna pavėluotai, ji neatsako už vėlavimą. Asmenų, kurie tarnauja karinėje tarnyboje, taip pat atliekantys tarnybą laivuose, mokesčių grąžinimo dokumentai gali būti perduodami per jų vadovus. Asmenys, kurie yra laisvės atėmimo vietose, mokesčių dokumentus gali perduoti per tų įstaigų administraciją. Mokesčių deklaracijų pateikimo terminas priklauso nuo pateikiamų dokumentų. Darbdaviai savo darbuotojų mokesčių deklaracijas turi pateikti iki vasario 28 dienos.

Kitų mokesčių deklaracijos turi būti pateiktos kiekvienais metais iki balandžio 30 d. Jeigu dirbote užsienyje ir norite susigrąžinti mokesčius, norėdami sužinoti grąžinimo terminus kreipkitės į šalies, kurioje dirbote, mokesčių instituciją, nes kiekvienoje valstybėje terminai dažniausiai būna skirtingi. Kiekvienoje šalyje galioja vis kitokie su mokesčiais susiję įstatymai, todėl turite jais pasidomėti, norėdami susigrąžinti mokesčius. Jei dirbote Didžiojoje Britanijoje, kreiptis dėl grąžinimo galima ir nesulaukus mokestinių metų pabaigos, jeigu tai buvo jūsų paskutinis darbas tais metais. Anglijoje fiskaliniai metai baigiasi balandžio 5 d., galima kreiptis dėl gražinimo už laikotarpį iki 6 metų. Jei dirbote Olandijoje ir norite kreiptis dėl grąžinimo, reikės palaukti, kol pasibaigs mokestiniai metai. Galima prašyti grąžinti mokesčius už laikotarpį iki 5 metų.

Dirbusiems Vokietijoje, mokesčius galima susigrąžinti išdirbus bent iki 1 mokestinių metų pabaigos. Galima susigrąžinti iki 7 metų senumo sumokėtų mokesčių permoką, tačiau ne senesnes nei 2006 metų. Nepriklausomai nuo šalies, kurios mokesčių deklaraciją jūs pildote, reikia žinoti tuo metu šalyje galiojančius mokesčių įstatymus ir savo dokumentus pateikti laiku, kad būtų išvengta papildomų netikslumų, problemų ir išlaidų.