Mokesčių grąžinimo procese pasitaikančios klaidos

Teikiant mokesčių deklaracijas, pasitaiko situacijų, kai dėl mokesčių inspekcijos darbo atsiranda klaidų. Jos gali būti mums naudingos arba nenaudingos. Pasitaiko situacijų, kad net tada, kai buvo pateikti visi reikiami dokumentai ir tai padaryta laiku, mes gauname pranešimą apie klaidą. Tuomet įsitikinkite, kad klaida buvo padaryta ne iš jūsų pusės, ir kreipkitės į mokesčių inspekciją, kad problema būtų išaiškinta.

Tai galima padaryti paskambinus telefonu arba nuvykus į inspekcijos būstinę. Jeigu mokesčių inspekcija nepripažįsta klaidos, galime pateikti skundą. Jūsų skundas bus išnagrinėtas ir, jei jis pasirodys teisingas, bus atliktos reikalingos procedūros ir tyrimas bus užbaigtas. Viena dažnesnių klaidų yra ta, kad gavėjui mokesčių inspekcija gražina daugiau pinigų, nei jis turėtų gauti. Tačiau mokesčių inspekcija vis tiek turi informaciją, kiek tiksliai pinigų turėjo būti grąžinta. Todėl greičiausiai gavėjui bus atsiųstas pranešimas, kuriame prašoma grąžinti pinigų skirtumą. Deja, mes turime grąžinti permokėtą pinigų dalį net tuo atveju, jei tai įvyko ne dėl mūsų, o dėl mokesčių inspekcijos kaltės. Geriausia tai padaryti kuo greičiau, nes priešingu atveju mokesčių inspekcija turi teisę skaičiuoti palūkanas nuo šios sumos, o jei asmuo negrąžina pinigų skirtumo, gali būti pradėtas ir išieškojimas teismo keliu.

Todėl pinigų permoką visuomet geriausia grąžinti. Būna situacijų, kai pranešimas apie tai, kad mums buvo pervesta per daug pinigų, atsiunčiamas tik praėjus kuriam laikui. Tuomet mokesčių mokėtojas dažnai patiria nusivylimą, ypač, jei pinigai, gauti už mokesčių grąžinimą, jau išleisti. Galima mokesčių inspekciją apskųsti, kad laiku nepastebėjo tokios klaidos, tačiau gerų rezultatų nesitikėkite. Kartais tokie skundai gali pasiekti ir teismą, tačiau deja, statistika yra tokia, kad mokesčių inspekcija laimi vidutiniškai 4 iš 5 tokių bylų. Todėl jeigu iškilus panašiai situacijai nežinote, kaip elgtis, kai sužinote, kad mokesčių grąžinimo procese įvyko klaida, verta apsvarstyti galimybę pasinaudoti mokesčių grąžinimo konsultantų paslaugomis. Mokesčių teisė paprastai yra nelengvai perprantamas dalykas, o klaidingos žinios – pavyzdžiui, savarankiškai ruošiant dokumentus mokesčių grąžinimui – dažnai baigiasi brangiai kainuojančiomis klaidomis.