Mokesčių grąžinimas iš Vokietijos. Reikalingi dokumentai

berlynas-vokietija

Jeigu per pastaruosius 4 metus dirbote Vokietijoje, tikriausiai turite teisę susigrąžinti sumokėtą pajamų mokestį. Verta pabandyti tai padaryti, nes vidutinė grąžinama suma yra apie 380 eurų.

Nuo ko pradėti mokesčių grąžinimą? Pirmiausia apsispręskite, ar pats vykdysite procesą, ar naudositės profesionalios bendrovės paslaugomis. Abu šie būdai turi ir privalumų, ir trūkumų. Pirmojo būdo privalumas yra tai, kad jūs gausite visą grąžinamą sumą ir niekam nereikės mokėti už paslaugas. Tačiau ar tai verta rizikos? Jūs vienas turėsite užpildyti mokesčių formas ir pateikti dokumentus, kurių paprašys mokesčių institucija. Jei dokumentuose bus klaidų, administracija jums atsiųs prašymą dokumentus pataisyti. Inspekcijos pareigūnai klaidos atveju skambina asmeniui ir klausia, kaip pataisyti dokumentus, o asmuo turi atsakyti iš karto. Jei jūsų užsienio kalbos žinios yra ribotos, tai padaryti gali būti sunku. Be to, proceso metu gana dažnai dokumentai pasimeta. Todėl jums reikia nuolat pačiam stebėti ir kontroliuoti mokesčių grąžinimo procesą. Vokietijos įstatymai nenumato konkretaus laikotarpio, per kurį jums turi būti grąžinti mokesčiai. Todėl laikotarpis gali labai užsitęsti.

Jei naudositės profesionalios bendrovės paslaugomis, mokesčių grąžinimo procesas bus labai paprastas. Reikės tik užsiregistruoti internetu (arba telefonu, arba atvykus į biurą), pateikti reikiamus dokumentus ir pasirašyti formą, kurią užpildys grąžinimo įmonės darbuotojai. O tuomet tiesiog liks laukti pinigų, kurie bus pervesti į iš anksto nurodytą sąskaitą bet kurios šalies banke.

Profesionalios kompanijos paslaugos yra naudingos tuo, kad jei mokesčių grąžinimui trūksta kokių nors dokumentų, ji gali kreiptis į asmens darbdavį arba mokesčių instituciją ir gauti dokumentus.

Dokumentai, kurie reikalingi mokesčių grąžinimui iš Vokietijos:

  • Paso arba asmens tapatybės kortelės kopija (jeigu naudojatės grąžinimo bendrovės paslaugomis);
  • „Lohnsteuerkarte“ dokumentas arba forma su pajamų mokesčio informacija;
  • „Lohnsteuerbescheinigung“ dokumentas, kurį darbuotojui išduoda darbdavys mokestinių metų pabaigoje. Iš šio dokumento aišku, kokios buvo darbuotojo pajamos ir kiek mokesčių jis sumokėjo. Jei mokestiniais metais asmuo turėjo daugiau nei 1 darbdavį, reikia pateikti šias formas iš visų darbdavių;
  • „Identyfikationsnummer“ numeris;
  • „Anmeldung“, patvirtinantis asmens registraciją Vokietijoje. Jei planuojate likti Vokietijoje ilgiau nei 3 mėnesius, turite užsiregistruoti „Einwohnermeldeam“ biure per 7 dienas (Šlėzvigo-Holšteino, Saksonijoje, Brandenburge ir Berlyne turite užsiregistruoti per 14 dienų);
  • Jeigu turite lengvatų ar gaunate išmokas, turite pateikti su tuo susijusius dokumentus.

Mokesčių deklaracija Vokietijoje privaloma visiems, tarp jų ir tiems, kurių darbo užmokestis dėl dydžio yra neapmokestinamas pajamų mokesčiu.

Tolesnis žingsnis yra apskaičiuoti grąžinamos sumos dydį. Jis labiausiai priklauso nuo pajamų mokesčio dydžio. Reikia įsidėmėti, kad mokesčių deklaracija neturi būti painiojama su darbdavio išduotu dokumentu, kuriame pažymėti mokesčiai ir pajamos. Tiems, kurių metų pajamos buvo ne daugiau nei 8004 eurai, beveik visada bus grąžinta 100 proc. sumokėtų mokesčių. Tačiau tų, kurių pajamos buvo didesnės, grąžinamos sumos dydį apskaičiuoti sunkiau. Kiekvienas atvejis turi būti nagrinėjamas individualiai, atsižvelgiant į šeimyninę padėtį, atskaitomus mokesčius, pajamas, gaunamas iš užsienio ir kitus dalykus.

Turėtumėte būti atsargus ir nepasitikėti „specialistais“, kurie siūlys grąžinti 100 proc. mokesčių. Tai yra gudrybė, o susigundžius tokia paslauga vėliau bus vilkinamas laikas, o galiausiai vis vien teks nusivilti. Naudokitės tik bendrovių, kurios turi ilgametę patirtį, paslaugomis. Be to, nemokėkite jokių pinigų už mokesčių grąžinimą iš anksto, nes pasitaiko sukčių, kurie, paėmę jūsų pinigus, vėliau pradingsta.